Zo zákulisia :)

Ahojte kamaráti, 

je to nejaký čas, čo som Vám písala o sviečkach a mojej tvorbe. Posledné mesiace boli hektické, pracovne, súkromne, osobne...

 

Z Jemnô sa stala naozaj etablovaná značka, za čo som nesmierne vďačná. Vám. Najmä Vám. Že ste ostali pri mne, podporujete Jemnô či už priamo u mňa alebo u mojich užasných partnerských obchodíkoch. Všetci Vám veľmi ďakujeme, lebo si uvedomujeme situáciu a každá Vaša podpora nákupom, zdieľaním, lajkom či správou nás hreje pri srdci. 

 

Chcela som Vám dnes priblížiť trošku zákulisie výroby Jemnô . 

Za posledné obdobie aj Jemnô prešlo zmenou. Zásadnou. Rozhodla som sa vyrábať ešte viac na objednávku. Vyrábam naozaj v malom, síce každý deň, ale naozaj z každej vône len pár ks. 

Tak ma to baví viac, rada Vám posielam úplne čerstvé sviečky. 

Aj pre svojich VO partnerov vyrábam sviečky vždy na objednávku. Má to pre mňa tak väčší zmysel, mám z toho väčšiu radosť. Mám svoje limity, dve ruky, deň ktorý má 24 hodín a naozaj nechcem byť značka, ktorá produkuje nad svoje možnosti, na úkor kvality. 

Som šťastná, že Jemnô nie je úplne mainstream, nebude nikdy všade a veľa. Lebo každá jedna sviečka má svoj výrobný proces, každá potrebuje svoj čas aby mohla robiť u vás doma radosť. 

Preto si aj veľmi dôsledne vyberám obchodíky, do ktorých sviečky dodávam. Musíme byť na podobnej vlne. Zatiaľ sa mi to darí a som za to nesmierne vďačná. 

Trošku ma úprimne mrzí vlna "výrobcov" ktorý nespĺňajú základné zákonné povinnosti pri výrobe, bezpečnosti. Ale mám ako také pochopenie, každý nejako začína a držím im palce aby si svoje výrobne zlegalizovali. Je totiž rozdiel vyrábať sviečky doma v kuchyni a vyrábať ich vo výrobni, ktorá má legálne povolenie od hygieny a iných príslušných úradov. 

Pre čo ale nemám pochopenie, sú výrobcovia, ktorí uvádzajú že ich sviečky sú voňavé vďaka prírodným siliciam - a naozaj, verte mi, nie je to tak. Neexistuje silica s vôňou pečenej hrušky či sviežeho ananásu. Naozaj nie. Nehovorí sa o tom. Ani ja som o tom veľmi nehovorila. Ale vadí mi, ako niektoré značky sa priživujú na vlne prírodných sviečok a pritom používajú lacné parfémové oleje, ktoré prezentujú ako prírodné vône a silice. Samozrejme, existujú vône určené do sviečok, parfémy, ktoré sa využívajú na výrobu sviečok - ale nenazývajme ich prírodnými silicami, lebo nie sú. 

Toto je niečo čo mi veľmi vadí. 

V mojich sviečkach nájdete len prírodné silice, ktoré sa využívajú aj v kozmetike - čiže spĺňajú naozaj vysoký level kvality.  Jediný vonný olej, ktorý dosiaľ používam je vanilka ( silicu nie je možné používať, extrahuje sa do alkoholu) ale aj túto vôňu , hoci ju mám z dôveryhodného zdroja plánujem nahradiť. Vanilku časom v mojich sviečkach už asi nenájdete, nie v tejto forme. Experimentujem aj s pravou vanilkou, ktorú by som mechanicky primiešavala do sviečky v tuhom skupenstve, ale to bude na dlhšie :)  

Tak len toľko som Vám chcela dnes povedať. Ak máte akékoľvek otázky, som k dispozícii, kľudne píšte na mail : info@jemno.sk 

 

Majte krásny deň. 

 

barb

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie